Ginekolog Polanica Zdrój

Na czym liczy zespół policystycznych jajników? Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS, to dość często diagnozowana u kobiet choroba, której głównymi objawami mogą być wyjątkowa miesiączka, przyspieszone małe również toż pomimo mienia się diety, czy nagle pojawiający się na twarzy lub na plecach trądzik. W sukcesie zaobserwowania obok siebie odpowiednich objawów, koniecznie powinien się udać na wizytę do specjalistę ginekologa czy do endokrynologa, ponieważ nieleczony zespół policystycznych jajników z czasem że występować się bezpośrednią przyczyną niepłodności.

Ginekolog Strzegom

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania PCOS?

depilacja woskiem 750

Istnieje tylko sama przyczyna powstawania zespołu policystycznych jajników. Stanowią nią zaburzenia hormonalne, które zamierzają niszczący wpływ na technologia działania jajników. Zaburzona równowaga hormonalna, która idzie do PCOS, liczy na ostatnim, że u kobiet jest zbyt wielki poziom hormonu LH także w wniosku są zachwiane proporcje pomiędzy tworzonymi przez przysadkę mózgową hormonami LH a FSH. Powstanie takich problemów hormonalnych doprowadza do tego, że u kobiety w jajnikach zakłada się zwiększać liczba niedojrzałych pęcherzyków Graafa, jednak nie dociera do owulacji. W skutku nie dochodzi też do wzrostu liczby progesteronu we farbie i nie powstaje ciałko żółte. Niedobory progesteronu są główną przyczyną nieregularnych miesiączek, a zbyt niezliczona zawartość pęcherzyków skutkuje nadprodukcją androgenów także w konsekwencji nadmiernym owłosieniem. Nazwa zespołu policystycznych jajników wzięła się stąd, że powstające pęcherzyki Graafa rosną i łatwo obumierają, nie wytwarzając przy tym jajeczek. W skutku zmieniają się w cysty, czy w torbielki. Dlatego też zabrała się inna nazwa PCOS, czyli wielotorbielowatość. Ginekolog Strzegom

 

Zobacz również Puderniczki

Objawy zespołu policystycznych jajników

U kobiet, u których wystąpił zespół policystycznych jajników, znane są inne sposoby objawów, niekoniecznie a wszystkie muszą istnieć jednocześnie. Czasami jest również właśnie, że istnieje tylko połowa spośród nich. Szczególną uwagę powinno się podać na:

Długi okres trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego. I może dochodzić jeszcze do połączonymi spośród obecnym liczniejszych zmian nastroju, wzdęć, bólów w miednicy oraz bólów pleców.
Nieregularne cykle miesiączkowe albo ich zupełny brak – w pewnych przypadkach miesiączka może stać nawet dopiero co 3-4 miesiące. Często też łączy się z prawdziwszym krwawieniem.
Niepłodność, czyli długotrwałe problemy z wystąpieniem w ciążę. Spowodowane głównie brakiem lub rzadkimi owulacjami.
Nadmierna tendencja do mała.
Kłopoty ze skórą, które są połączone z nadprodukcją androgenów. W skutku dociera do powstawania trądziku, łojotoku, łysienia lub zwiększenia owłosienia.
Rogowacenie ciemne, czyli pojawienie się ciemnych plam na skórze. Ginekolog Strzegom

Co warto wiedzieć, wystąpienie zespołu policystycznych jajników sprawia także, że osoby stają się bardziej narażone na polepszenie się obok nich raka endometrium.

Na czym liczy leczenie PCOS?

Leczenie zespołu policystycznych jajników zazwyczaj jest specjalnie nieprzyjemne i czasochłonne. Kiedyś leczenie polegało na usunięciu części jajnika lub jajników, w projektu ograniczenia nadprodukcji androgenów i mechanicznego ułatwienia powracania do owulacji. Teraz ale już takich metod się nie stosuje.

Jak dowodzi nasz rozmówca, lekarz ginekolog z prywatnego gabinetu ginekologicznego w Białymstoku: Obecnie leczenie PCOS liczy na zwalczaniu objawów choroby. Na wstępu konieczne jest zmniejszenie produkcji androgenów. Na pewno pacjentka powinna zrzucić ewentualną nadwagę, ponieważ tkanka tłuszczowa także zwiększa produkcję androgenów. Nie powinno się także palić papierosów, ponieważ nikotyna także pobudza system do ich pracy. Zazwyczaj, żeby prowadzona terapia na bodajże była efektywna konieczne istnieje ale także zastosowanie terapii hormonalnej. Podawane pacjentce preparaty tworzą na planu przywrócenie regularności cyklu miesiączkowego. W tym przedmiocie przepisuje się tabletki antykoncepcyjne, których łączenie skutkuje usypianiem na nieokreślony czas jajników w układzie i w skutku obniżenie stężenia androgenów i poziomu hormonów LH. Ginekolog Strzegom

Dokładny plan działania PCOS jest tworzony po skończeniu badania ginekologicznego. Cykl miesiączkowy, który w trakcie leczenie PCOS przywracany jest do należytego stanu, kierowany jest poprzez układ podwzgórze – przysadka mózgowa – jajnik. To podwzgórze wysyła do przysadki mózgowej sygnał o konieczności produkcji hormonów LH i FSH, w skutku czego w jajnikach dociera do wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graafa, następuje produkcja estrogenów oraz męskich hormonów, czyli androgenów. Jakiekolwiek wadzie w wpływaniu tego zestawu powoduje powstanie takich problemów, jak tylko zespół publicystycznych jajników. Ginekolog Strzegom

zobacz również Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o