Jak założyć własne biuro nieruchomości

Obecnie w naszym kraju rynek nieruchomości rozkwita. Dlatego też biuro nieruchomości jest niewątpliwie właściwym i przy odrobinie chęci dochodowym pomysłem na własny biznes.

Jak założyć własne biuro nieruchomości

Znacznym udogodnieniem jest z pewnością to, iż od roku 2014 broker nieruchomości nie musi starać się o uzyskanie licencji zawodowej.

Zanim rozpoczniemy załatwianie którychkolwiek formalności powiązanych z otwieraniem działalności, należałoby rozumieć czym tak naprawdę owe biuro się zajmuje.

kredyty Kołobrzeg
kredyty Kołobrzeg

Kluczowym ich zadaniem jest pośredniczenie pomiędzy stronami planującymi zakupić, odstąpić lub wynająć daną nieruchomość. Dodatkowo pracownicy biura nieruchomości dla swoich interesantów weryfikują stan prawny i faktyczny nieruchomości, negocjują pomiędzy stronami.

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Powracając do tematu własnej działalności gospodarczej, pracować w nieruchomościach może realnie każdy, wystarczy że dysponuje zdolnością do czynności prawnych. Kierowanie biurem nieruchomości może przebiegać w kliku odmianach: w formie jednoosobowej, spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej.

Należałoby także wiedzieć, iż taka firma musi być ewidencjonowana jeśli chodzi o sprzedaż – konieczne będzie zatem zdobycie kasy fiskalnej.

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

0 0 votes
Jaka Skuteczność
0 0 votes
Zgodne z opisem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments