Celulit i jak go pokonać?

Celulit to poważne zmiany skórne przypominające skórkę pomarańczową. Jest to bardzo ciężki problem dla wielu osób do zwalczenia. Najbardziej wstydzimy się celulitu latem gdy mamy zamiar wyjechać nad morze na wakacje i plażować w kostiumie kąpielowym. Aby zredukować warstwę celulitu na skórze szczególnie w partiach nóg i łydek warto zastosować kilka systematycznych czynności kilka razy w tygodniu.

Podstawową sprawą jest zaopatrzenie się w specjalny żel myjący ciało do celulitu i głęboki masaż twardszą gąbką która nie tylko ma za zadanie sprawiać nam przyjemność i zapewnić czystość podczas kąpieli, ale jej zadaniem jest rozbicie podskórne grubych warstw tkanki tłuszczowej, która nosi nazwę celulitu. Systematyczne masaże z przeznaczeniem odpowiedniej twardszej gąbki lub szczotki do masażu przyczyni się w kolejnych tygodniach do poprawy krążenia podskórnego i doprowadzi nasze nogi do gładkiej i jędrnej skóry.

Kolejnym krokiem w walce z celulitem są ćwiczenia na partie mięśni nóg oraz jazda na rowerze kilka razy w tygodniu. Ruch ma zasadnicze znaczenie aby rzeźbić sylwetkę i jednocześnie poprzez wysiłek fizyczny redukować nadmiar celulitu na naszym ciele. Jest to proces długofalowy ale można poprawić swój wygląd i pozbyć się skórki pomarańczowej. Najwięcej osób narażonych jest na celulit w dojrzałym wieku gdy nasza skóra ulega kurczeniu się.

Niezwykle ważnym czynnikiem podczas regeneracji skóry z celulitem jest duże nawodnienie organizmu i zachowanie diety. Posiłki każdego dnia mają ogromny wpływ na naszą przemianę materii i poprawę krążenia. Celulit można zwalczyć jeżeli tylko odnajdziemy w sobie chęć poprawy naszego stanu zdrowia i zaczniemy być więcej aktywni każdego dnia. A wakacyjne kąpiele w basenie lub wyjazd nad morzem będą już tylko przyjemnością dla nas gdy raz na zawsze pozbędziemy się celulitu i nie będziemy odczuwać kompleksów sylwetki przed otoczeniem w miejscach publicznych.

0 0 votes
Jaka Skuteczność
0 0 votes
Zgodne z opisem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments