Gdy chcesz się odchudzić nie możesz się głodzić

W procesie odchudzania najważniejsze jest to, aby zaprzestać przyjmowania nadmiernej ilości kalorii w codziennej diecie. Jak i to, aby nie szkodzić swojemu zdrowiu z powodu surowej diety, która pozbawiona będzie odżywczych składników. A także ważne jest, aby podczas kuracji odchudzającej nie czuć na okrągło głodu. Czyli po prostu ciągle trzeba być sytym, by nie dopuścić do napadu głodu, podczas którego zabraknie nam opanowania i skonsumujemy za jednym zamachem całodzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla naszego organizmu.

nie możesz się głodzić

Aby wszystko przebiegało prawidłowo należy spożywać dużo posiłków dziennie, które będą niewielkie, a tym samym będą zawierały małą ilość kalorii. Warto pamiętać o tym, iż jednorazowy posiłek nie powinien przekraczać 400 kalorii. Ponieważ każda nadwyżka jest natychmiast magazynowana przez nasz organizm.

A więc przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej trzeba podjąć klika ważnych postanowień.

Po pierwsze dieta odchudzająca powinna zakładać konsumpcję przynajmniej 4 posiłków dzienne. Lecz najlepiej, gdy będzie to 5 niewielkich posiłków na dobę. Czyli najprościej ujmując może to być: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Może także być 6 niewielkich posiłków w ciągu dnia, gdzie ostatni zostanie skonsumowany na 2 godziny przed udaniem się na nocny spoczynek.

Drugą bardzo ważną rzeczą jest ta, aby nie przesadzić z małą ilością kalorii w dziennej diecie. Jedząc zbyt mało odbieramy sobie siły, które są nam niezbędne do codziennego funkcjonowania. A na dłuższą metę odbierzemy sobie zdrowie nabawiając się różnych dolegliwości i chorób.

Podczas diety trzeba pamiętać o tym, że nie wszystko co spożywamy wpływa na naszą tuszę i na to, że od razu tworzą się kolejne faldy na naszym ciele. Spora część naszego codziennego menu zasila nasze serce, nasz układ oddechowy i krążeniowy, mózg, oraz inne ważne dla zdrowia i życia człowieka organy. Dlatego nie należy spożywać mniej kalorii dziennie niż jest to dla nas konieczne.

Posiadając wiedzę na temat: naszej wagi, naszego wzrostu, lat i aktywności ruchowej bez najmniejszej trudności możemy wyliczyć przy pomocy kalkulatora internetowego ile kalorii na dobę wymaga nasz organizm. A wszystko po to, by nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować, a ciało mogło zrzucać zbędne kilogramy.
Przy pomocy wspomnianego kalkulatora możemy dowiedzieć się również ile spożywać kalorii, by przytyć. A ile, by utrzymać obecną wagę ciała.

Każdy posiłek najlepiej, gdy posiada w swoim składzie warzywa lub owoce. Przecież do kanapki, którą spożywamy na śniadanie, a składającej się z jednej kromki chleba, łyżeczki masła i plastra chudej wędliny, gdzie kaloryczność całej kanapki wyniesie około 150 kalorii można dodać pomidora (średniej wielkości pomidor, to około 20 kcal.) lub kawałka arbuza (gdzie 10 dkg. bez skóry, to 30 kcal.). Lub spożyć wszystko razem. W sumie będzie to tylko około 200 kalorii na śniadanie.

Dla średnio aktywnej kobiety dzienne zapotrzebowanie na kalorie, to około 2000 kcal. Natomiast dla mężczyzny co najmniej 1000 – 1500 kcal. więcej na dobę. Ilość kalorii zależy także od rodzaju wykonywanej pracy.

Zmniejszenie tej ilości chociażby o 100,  200, czy 300 kalorii na pewno nie będzie z uszczerbkiem dla zdrowia, a po czasie przyniesie spadek masy ciała. Oczywiście nie nastąpi to z dnia na dzień, ani nawet z tygodnia na tydzień, lecz nastąpi na pewno. Jednak pod pewnym warunkiem, że będziemy skrupulatnie pilnować swojej diety i nie podjadać między posiłkami. Takie podjadanie, to wprowadzanie do organizmu czasem większej ilości kalorii niż wynosi cały posiłek. A na dodatek zazwyczaj nie wliczmy podjadania do ogólnego rachunku. W efekcie czego spożywamy nie 1600 kalorii, lecz czasem nawet 2500 kcal. Tak nieodpowiedzialne postępowanie podczas odchudzania jest oszukiwaniem samego siebie. I przedłużaniem kuracji o kolejne kilka miesięcy, albo prowadzenie jej w nieskończoność. Ponieważ nasza waga nie zmniejszy się nawet o kilogram, gdy będziemy podjadać między posiłkami.

Dobre efekty może przynieść tylko odpowiedzialna kuracja i determinacja w dążeniu do celu.
Warto też pamiętać o tym, iż błyskawiczne odchudzanie sprowadza błyskawiczny efekt jojo zaraz po zaprzestaniu kuracji odchudzającej. Tylko długotrwałe, czyli powolne zrzucanie wagi ciała może być skuteczne.

0 0 votes
Jaka Skuteczność
0 0 votes
Zgodne z opisem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments