Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór należy do Ciebie!

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór przylega do Ciebie! Że chcesz zacząć przygotowywanie domowych soków we polskiej kuchni, na pewno dziwisz się, jakie danie wybrać. Bardzo prawdopodobne, że stajesz przed dylematem: wyciskarka do produktów czy sokowirówka? Twój wybór padł na wyciskarkę? W takim razie musisz także zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze: ręczna wyciskarka do zysków i warzyw lub może przecież elektryczna? Czyli w Twoim sukcesu sprawdzi się ręczna wyciskarka do soków ze zwykli nierdzewnej czy innych tworzyw, na przykład ręczna wyciskarka do soku żeliwna? Spróbujemy ułatwić Ci zdecydować tę myśl.

Ręczna wyciskarka do soków: albo to droga dla Ciebie?

Zacznijmy z tego, jakie typy wyciskarek ręcznych mamy właśnie na zbytu. Możesz zdecydować się na tradycyjną wyciskarkę do cytrusów, której mechanizm działania liczy na tym, że chcąc wycisnąć sok musisz przekroić owoc na pół i związkiem obrotowym przesuwać połówkę pomarańczy, cytryny itp. po specjalnym stożku. Ponadto, do wyboru masz również wyciskarki do cytrusów z dźwignią. Różnym rodzajem wyciskarek ręcznych jest ręczna wyciskarka ślimakowa, której wygląd przywodzi na myśl klasyczne maszynki do ciała.

Wolnoobrotowa elektryczna wyciskarka do soków z wałkiem ślimakowym: co warto uważać na wycieczce?

Co powinniśmy wiedzieć na temat wolnoobrotowych elektrycznych wyciskarek do soków? Do wyboru mamy elektryczne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe, które zawierają większe zastosowanie. Co więcej, wyciskarki ślimakowe liczymy na pionowe i poziome. Wyciskarki pionowe z listy są wyposażone w jakiś ślimak, chociaż proste są również poziome wyciskarki jednoślimakowe, z zmiany wyciskarki poziome są dwa ślimaki. Wybór między tymi dwoma sposobami urządzeń powinien być zdeterminowany naszymi własnymi oczekiwaniami. Co zatem oznacza?

Wyciskarki pionowe zajmują mało miejsca – więc zapewne być efektywne, jeśli nasza kuchnia jest znacząco delikatna, dysponujemy małą liczbą szafek, czy nasz blat istnieje szybko wystarczająco zagospodarowany domowymi sprzętami i chce nam na niższym urządzeniu
Wyciskarka pozioma świetnie przyznaje się do wyciskania wyciągu z warzyw liściastych takich jak jarmuż czy szpinak.
Dzięki pionowemu ustawieniu ślimaków, wyciskarki pionowe są łatwe w postępowaniu.
Niektóre modele wyciskarek pionowych pozwalają dodatkowo, na przygotowywanie np. makaronu. Warto dać na ostatnie przyczynę wybierając odpowiedni model. Określ nasze oczekiwania i zastanów się, na których funkcjonalnościach szczególnie Ci chce, jeśli posiadasz pomysł zainwestować w poziomą wyciskarkę do soków.

Porównanie: ręczna vs elektryczna wyciskarka do soków

Dołączyli do sedna: co będzie dla Ciebie lepsze – ręczna wyciskarka wolnoobrotowa, lub może przecież wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa? To chce tylko z Ciebie oraz Twoich oczekiwań. Zróbmy małe porównanie zalet obu urządzeń!

Ręczna wyciskarka wolnoobrotowa

mobilność: w współzależności z potrzeb, wyciskarkę możesz zabrać ze sobą jeszcze w pomieszczenia, w których nie ma prądu
wyciskarki ślimakowe dają szansę przygotowania soków z nowych składników (zawsze sprawdzaj zalecenia producenta w obecnym dziale!)
relatywnie niska cena

Elektryczna wyciskarka ślimakowa

nie musisz używać mocy naszych mięśni, całą pracę wykonuje za Ciebie urządzenie
wiele modeli wyciskarek posiada jeszcze nowe funkcje, obok wyciskania soków
do wyboru masz wyciskarki pionowe i poziome

REASUMUJĄC: to, na którą wyciskarkę wolnoobrotową kończyć się zdecydujesz, powinno być skłonne z Twoich własnych oczekiwań. Zarówno ręczne wyciskarki, kiedy również wyciskarki ślimakowe posiadają swoje zalety. Wyciskarki ręczne mogą objawić się strzałem w dziesiątkę, jeśli często odwiedzasz, i mimo pełnia nie chcesz czynić z przyrządzania domowych soków. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź decyzje o ręcznych wyciskarkach do soków oraz wyciskarkach ślimakowych, porównaj ich cechy z osobnymi potrzebami i przemyśl możliwości, które dają oba rozwiązania. Nie korzystaj pochopnej decyzji!

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Jaka Skuteczność
0 0 votes
Zgodne z opisem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments