Klimatyzatory postojowe Czaplinek

Bardzo często patrzymy jak kierowcy, przebywając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg tenże istnieje groźny również ze względów finansowych i oczywiście ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Kamień Pomorski

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest obowiązkowym zachowaniem, od którego trudno uciec, to zarabianie z niej w trakcie postoju nie istnieje obecnie wskazane. Marnujemy paliwo i stosujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne istnieje wtedy, że poprawia on bezpieczeństwo pozycji i umożliwia, że kierowca oraz ładunek trafią na znaczenie w pełni.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na targu możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa nieco na bliskiej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego znaczeniem jest ograniczenie temperatury i ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są położone w jakiejś obudowie tworzonej z recepty na dachu kabiny pojazdu czy na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, wiąże się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest napędem elektrycznym i w razie potrzebie chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje więcej urządzone w projekt, który gwarantuje nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może pracować automatycznie lub możemy nią prowadzić za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Police

Z zmian postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu modniejszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w program została wprowadzona woda. Stanowi ona odpowiednio schładzana, i całą właściwością tego typu klimatyzatorów istnieje wtedy, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a jedynie obniżają prowadzącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego typu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi niezwykle szybka, gdyż że on obniżyć temperaturę powietrza prowadzącą we tłu pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. Jednak ze względu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie gra w chłodnym klimacie. Także gdy w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą zaletą jest niewielki pobór prądu potrzebny do ważnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Police

0 0 votes
Jaka Skuteczność
0 0 votes
Zgodne z opisem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments